Środki i akcesoria do dezynfekcji biur. Jak odpowiednio chronić firmę w czasie pandemii?
Środki i akcesoria do dezynfekcji biur. Jak odpowiednio chronić firmę w czasie pandemii?

Zapewnienie ochrony przed patogenami chorobotwórczymi sobie, jak i innym osobom w przestrzeni wspólnej jest ważne, nie tylko w dobie pandemii. Jednym z miejsc, gdzie warto zwrócić szczególną uwagę na higienę, jest biuro. Przebywa tam sporo osób, które regularnie używają różnego rodzaju narzędzi i sprzętów, wykorzystują współdzielone powierzchnie, czy są razem w tych samych pomieszczeniach. Najczęściej pojawiają się tam dozowniki naścienne, dobrym wyjściem jest też bezdotykowa stacja do dezynfekcji rąk. Poznaj sposoby na zwiększenie bezpieczeństwa w biurze.

Żele czy płyny do dezynfekcji rąk – co wybrać? 

Stosowanie różnego rodzaju dozowników naściennych i bezdotykowych stacji do dezynfekcji rąk oraz zachęcanie do regularnego używania żeli i płynów antybakteryjnych stało się podstawą, co bardzo cieszy, ale czy wystarczy? Jak zapewnić bezpieczeństwo w biurze i na które środki najlepiej się zdecydować?

Na rynku dostępny jest zarówno żel do dezynfekcji rąk, jak i płyn antybakteryjny. Można je dostać w niewielkich opakowaniach, jak i wydajnych 5 l bańkach, więc z łatwością da się zrobić w firmie zapas środków odkażających 

Istotną kwestią podczas wyboru preparatu jest odpowiedni skład, czyli taki, w którym zawartość alkoholu przekracza stężenie 65%. Dodatkiem są różnego rodzaju składniki zapachowe czy pielęgnacyjne. Substancje mogą być wykorzystywane w urządzeniach jak dozownik naścienny czy bezdotykowa stacja do dezynfekcji, a także znajdą zastosowanie podczas czyszczenia powierzchni takich jak kosze na śmieci, blaty czy klamki. 

Dezynfekcja biura – przydatne akcesoria

Prowadzenie dokładnej dezynfekcji w biurze zwiększa bezpieczeństwo wszystkich osób, które w nim przebywają – nie tylko pracowników, ale też kurierów, gości czy klientów. Dlatego oprócz zastosowania w przestrzeni publicznej akcesoriów umożliwiających odkażanie, warto korzystać również z pomocy specjalistów, w tym profesjonalnych serwisów sprzątających. Na podstawie doświadczenia fachowcy wybiorą najskuteczniejszą metodę.

Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie w biurze artykułów, które sprzyjają ochronie przed szkodliwymi patogenami. Wśród nich warto wymienić bezdotykowy kosz na śmieci, czujniki światła czy dozowniki naścienne do mydła i preparatów odkażających. W ten sposób minimalizuje się konieczność dotykania powierzchni przez wiele osób, co powoduje rozsiewanie wirusów i bakterii. Na rynku można kupić wydajny płyn do dezynfekcji czy żel antybakteryjny do rąk 5 l bez nadmiernego obciążania budżetu.

Na dużych przestrzeniach dobrze sprawdzi się również ogólnodostępna, bezdotykowa stacja do dezynfekcji rąk. Najkorzystniej, jeśli znajduje się zaraz obok wejścia, dzięki czemu wszyscy odwiedzający mają możliwość skorzystania z żelu czy płynu. 

Dbaj o bezpieczeństwo w biurze 

Stosowanie preparatów do dezynfekcji w biurach jest bardzo ważne, bo pozwala zachować podstawowe zasady higieny. Możliwość zakupienia płynów o pojemności 5 l czy podręcznych żeli do odkażania ułatwia zapewnienie podstawowych środków ochrony, które są wydajne i nie obciążają budżetu. Warto zainwestować również  w akcesoria jak bezdotykowy kosz na śmieci czy dozownik naścienny. To dobre rozwiązanie nie tylko w pandemii, ale też na co dzień, w celu stworzenia bezpiecznego miejsca pracy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl